NIEUWE STRIPS:NIEUWSBRIEF VAN 19 FEBRUARI 2010
Levenslijnen
Levenslijnen is een nieuwe conceptreeks van topscenarist Frank Giroud (De Tien Geboden, Quintett), waarvan de eerste drie delen deze week bij Glénat verschenen zijn. Het basisgegeven draait om de jonge vrouw Ellen Baker, een idealiste met een crimineel verleden die een belangrijke keuze moet maken. Ofwel laat ze haar beste vriendin in haar plaats opdraaien voor iets wat zijzelf heeft uitgespookt, ofwel biecht ze alles op. Maar wat zijn telkens de gevolgen van haar keuze? En wat van de keuzes die ze daarna moet maken en die op hun beurt weer leiden naar andere mogelijke lotsbestemmingen? Giroud nodigde een plejade aan tekenaars uit om vijf verschillende verhaalpistes (voorgesteld op de achterkant van de albums als een boom met vele vertakkingen), vijf levenslijnen, uit te werken tot albums met afgeronde verhalen, elk getekend door een andere tekenaar. In totaal zijn meer dan twintig tekenaars en scenaristen aan dit project verbonden! In de komende twee jaar zullen in totaal veertien albums verschijnen. Het laatste deel wordt een verrassende epiloog die alle levenslijnen van Ellen afsluit.
De wouden van Opaal.
De held in het onmetelijke grote woudlandschap van de wereld van Opaal heet Darko. Hij is de zoon van een eenvoudige gelasblazer die, zo wordt algauw duidelijk, is voorbestemd in de rol van Uitverkorene de wereld van de wouden voor groot onheil te behoeden. Op zijn schouders rust allereerst de zware taak de volkeren die in de wouden van Opaal in harmonie met de natuur leven te bevrijden van het juk en de tirannie van de zogeheten Priesters van het Licht. Gesteund door een knappe danseres en een moordzuchtig wezen gaat Darko op pad om de vijf koninkrijken voorgoed te bevrijden van de fanatieke onderdrukker. Deze week verscheen het vierde deel in de serie en dat is voor het eerst in het Nederlands. (De vorige drie delen waren herdrukken van eerder bij Uitgeverij Talent verschenen verhalen). Jammer genoeg is er op de drukkerij iets misgelopen met de editie in harde kaft en kan deze pas binnen enkele weken geleverd worden.Weet mama hier van?
Peter Van Straaten is heer en meester als het gaat om het verbeelden van Hollands leed. In 'Weet mama hiervan?' laat hij op een onmiskenbaar subtiele wijze de gapende generatiekloof tussen hopeloze ouders en hun verveelde pubers zien. Met een trek van zijn pen haalt hij een hele opvoeding onderuit en legt op Van Straatiaanse wijze pijnlijke misverstanden bloot.
Engelstalig:
28 Days Later vol.
1 19,99
(Michael
Nelson & Declan Shalvey – Boom Studios)
Madame Xanadu 2: Exodus
Noir 12,99
(Matt Wagner
& Michael Kaluta – Vertigo)
Newave: The Underground Mini Comix of
the 1980s 24,99
(Diverse auteurs – Fantagraphics
Books)
Franstalig:
Buddy Longway Intégrale 1: Chinook pour
la vie 24,50
(Derib – Le
Lombard)
mvg,
Ad